O mně a blogu

O životě, jak leží a běží. Někdy lehce, někdy stěží.

Když jsem se v roce 2003 začetla do článku o exhibicionistické vlně internetových deníčků, netušila jsem, jak moc mi tenhle článek v Lidovkách změní život. Ačkoliv jsem měla jen mlhavou neměla vůbec žádnou představu o budoucím obsahu a úkolu, ke kterému se upisuji, založila jsem svůj první blog s jedinou touhou – CHTĚLA JSEM PSÁT. Psát, aby si to mohl přečíst úplně každý.

Až po čase mi došlo, jak hodně mohu inspirovat tím, že sdílím svůj pohled na svět a nebojím se ukázat své slabosti, prohry a přešlapy. A taky cestu, kdy v každém škobrtnutí i pádu můžu já nebo jakýkoliv čtenář najít něco, cokoliv, co nás dokáže postavit na nohy a umožní jít zase dál…

Už je to pěkná řádka let od prvního příspěvku. Tehdy nebyl internet plný návodů a kurzů o psaní a blogování. Jediná možnost byla začít a vše se učit za jízdy. Syrově a přímo… Prošla jsem hledáním vlastního stylu a zažila vystřízlivění z opojení psaním. Vytvořila jsem kolem sebe komunitu pravidelných čtenářů a postupně jí ztratila díky tvrdýmu střetu se svým životním snem, na který byl krátký i můj příslovečný optimismus.

Když jsem na konci roku 2007 ze dne na den smazala svůj původní blog na legendárním bloguje.cz, myslela jsem, že už nikdy nebudu psát. NIKDY. Měla jsem pocit, že všechno je v háji – můj život, mý sny i přiblblý touhy o psaní. Bylo mi na nic.
Tehdy určitě. Jenže když něco milujete…

Psala jsem „do šuplíku“ a trvalo pár let než jsem znovu začala publikovat. Opatrně, skrytě a bez čtenářů. Musela jsem znovu najít svý blogovací Já. Mezitím jsem hlavně znovu hledala sebe sama, svý místo v novým životě, v nový roli, v nových souvislostech. Vzkřísila jsem sny a dostala i dost odvahy zkusit si je (s)plnit. A tak se psaní stalo v roce 2014 mým hlavním zdrojem příjmu. Díky psaní mám kde bydlet, co jíst a snad i o čem psát.

Psaní pro mě, pro zábavu a z čisté vášně pro činnost samotnou, najdete právě na těchto stránkách…

 

O mně aneb lehké představení se

Jmenuju se Katka a jsem dychtivou uživatelkou krásy jménem život. Rolí mám mnoho a každá je důležitá přesně tolik, jak je zrovna potřeba.
Narodila jsem se a žiju v Praze. A miluju to tady.

Jsem nadšená „spisovatelka“, čtenářka, fotografka, umělkyně a seriálový závislák. Ráda si dávám výzvy a překonávám svoje omezení. Stejně ráda i lenoším, hrabu v hlíně na zahradě nebo kecám s lidma jen tak o pocitech, vztazích a životě…