Víkendová pracovní „párty“

Je za mnou a já se těším na naší „studentskou“ pařbu, která se koná tento víkend u *V* na chatě (i s promítáním diáků). Pracovní posezení docela šlo. Nabídka jídla byla žalostná, a taky jsem málem nevečeřela (ještě že jsem měla velký oběd), ale přežili jsme… Taky jsem si krásně dospala týdenní flámy.

Jinak nic moc zajímavého se přes den nedělo. V sobotu jsem začala III. semestr Grafologie a bylo to super. Moc jsem toho nezapomněla a zase jsem se viděla s těma super lidma, který tvoří naši třídu…
Co bude dnes dobrého? Co dům dal!
Včera jsem si udělala dost mňam večeři – je to možná trochu drsný, ale zkuste to.
Jednu střední cibulku nakrájet na drobné kostičky, hodit na pánvičku až zesklovatí (miluju cibuli). Připravte si 2 tvrdší jablka, zralejší hrušku a banán. Nakrájejte na plátky.
Na pánvičku (ano, k té cibulce) přidejte nejdřív jablka, trochu zalijte a chvíli duste, pak už JEN smažit. Až trochu pustí šťávu, přidejte hrušku a banán; poté 2–3 lžíce medu (podle chuti).

Za stálého míchání ochutnávejte, ale ne moc, ať vám něco zbyde na to nejlepší. Asi tak po 5 minutách (spíš déle) bude směs OK a tak přidejte vod voka pravou medovinu a nechte dojít vařič (elektrický). To je tak akorát.

Do hotové a teplé kaše hoďte pár kopečků zmrzliny (úlet je pistáciová – jinou momentálně nemám) a jezte, až se vám budou dělat boule za ušima. I bez zmrzky (a boulí za ušima) je to dobrý. Třeba s chlebem. Je to trochu jako když děláte pyré, ale skoro bez vody a nevařte moc dlouho – super jsou právě ty kousky ovoce.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *