Jak nám měnili okna

Nebyla jsem v práci a nic jsem nemohla psát; takže to teď napravím…
Včera nám měnili okna. Měli přijít v 8:00. Haha – ve čtvrt na osm tam už byli s tím, že jako „Jdou vyměnit ta okna!“ Bezva… Ještě jsem trochu spala, na oknech záclony, nic nebylo odklizeno. Prý „Nevadí!“ Tak OK, nedělám si násilí.

Chlapi byli šikovní. Šlo jim to pěkně od ruky a mně taky – přečetla jsem si jednu knížku, Labyrint (trocha psychologie a mystiky potěší, ne?) Taky jsem tam pěkně vytuhla. Přece jen, když vám vyndají okna, tak to není zrovna Afrika… Ale jsou nádherný. Mají i parapet zevnitř a otevírají se dovnitř a pant nemají uprostřed (což bylo dost úchylný), ale na kraji. Zkrátka JSOU LEPŠÍ.

No a hádejte KDO v půl jedný zavolal. Cha, takže jsme si dali večer sraz a jeli rovnou na Žižkov. Není nad spoustu hospod na jednom fleku! V Exitu jsem ještě nebyla a byla pohoda. Dali jsme i fotbálek. Po dlouhé době v bráně i v útoku – super! Málem jsem ale nestihla metro…

Na chvíli jsem se nechala ukolébat nočními autobusy. Prý, když je to taková p*del, tak tam určitě něco pojede. „Tohle je p*del, do které NIC nejezdí!“ a tak jsem radši metrem přece jen jela… Stihla jsem ho těsně! Na Křižíkově jsem byla asi ve 20 (0:20) a metro jelo ve 25. Super!

Moje nadšení ale opadlo, když jsem zjistila, že končí nikoliv na konečný (Černý Most), ale na Českomoravský! Tak fajn, pojedu na Lehovec a snad nějak… Nebo autobus. Chabá útěcha! Z Českomoravský jede bus, ale poslední odjel v 0:21! Což je mi na nic, když přijedu posledním metrem po půl jedný.

Takže to jistí tramka. Další ťafka – končila v Hloubětíně (NE na Lehovci!) *Č*, ty máš štěstí, žes tam nebyl, jinak bych tě roztrhla jak hada. Noční bus, jo? Žádný. Přibližně ŽÁDNÝ!!! VŮBEC ŽÁDNÝ! Sakra, sakra, sakra…

Stála jsem v Hloubětíně a byla jsem z toho cestování nešťastná. Tramka je jinde než metro Hloubětín – info pro ty, kteří to jako já do dnešního rána nevěděli. OK. Další spoj jel až v 1:47! Ale jen na již zmíněný Lehovec. Co s tím? Poslední autobus odjel lehce po půlnoci. První pojede po čtvrté! Nééééééééééééééééééééé!

Byla jsem tam ještě s jedním klukem – oba jsme tam podivně bloudili. Taky rezignoval, ale nevypadal tak beznadějně a zdrceně jako já. Musela jsem se smát, jak jsem blbá! Dali jsme se do řeči a shodou náhod potřeboval na Rajskou zahradu. Líná huba holé neštěstí… Líná jsem nebyla a tak jsme vyrazili na cestu. Já bych se jinak domů nedostala!!!

Tak konečně VÍM, kde je Lehovec (šli jsme okolo). A jak se dostat domů (zas tak hrozný to není!) Ale nechtěla jsem to „psycho“ zažívat zrovna včera. Sorry, dneska! V postýlce jsem byla v půl druhý… A to jsem se pak ještě nemohla dobýt (ani dobít) do bytu. Ještě že jsme v přízemí, musela jsem to vzít přes okno. Ne vlízt – zabouchat! *V* nevěřila vlastním očím. Nedivím se jí! Ale jsem OK.

Dnešní den se mi moc líbí. Ani jsem nezaspala, dokonce jsem vstala maličko dřív. Měla jsem taky sny, ale ty už jsem zapomněla.

Dneska bude další dlouhá noc – máme Burčák párty! Naštěstí u nás doma. Nevím, jak to ještě bude, určitě u nás někdo přespí a bude děs, ale jediný, co mám ve 100% pohodě, NEŘEŠÍM CESTU! Což opravdu dokážu ocenit. Obzvlášť dnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *